Zamów odtrucie alkoholowe

Choroba alkoholowa to zaburzenie o podłożu psychicznym, powodujące utratę kontroli nad ilością spożywanego alkoholu etylowego. Przypadłość, której historia jest w zasadzie tak dawna, jak historia osiadłego trybu życia ludzkości, doczekała się właściwej uwagi i diagnozy świata medycyny dopiero w początkach XIX wieku. Na uzależnienie składa się szereg faz, z których pierwsze, stosunkowo niewinne, z czasem mogą przerodzić się w przewlekłą i niemożliwą do powstrzymania bez fachowej pomocy dysfunkcję. Długotrwały ciąg alkoholowy stanowi znaczne obciążenie dla organizmu. Jak każdy inny, także i ten nałóg – przy właściwym wsparciu udzielonym pacjentowi – można zwalczyć. Odtrucie alkoholowe, zwane inaczej kroplówką, to popularny sposób leczenia uzależnień od alkoholu. Odtruwanie alkoholowe ma na celu:

  • nawodnienie organizmu,
  • przywrócenie równowagi elektrolitowej,
  • ułatwienie oczyszczania organizmu z substancji toksycznych wydzielających się w wyniku metabolizmu alkoholu etylowego (detoks),
  • unormowanie ciśnienia krwi oraz tętna,
  • poprawę samopoczucia,
  • powrót do właściwego oblicza życia rodzinnego, zawodowego i społecznego

Przebieg leczenia odtrucia alkoholowego oraz zachowanie trzeźwości

Skuteczny przebieg leczenia uzależnień od alkoholu, wiąże się z szeregiem czynności, w trakcie których lekarze kontrolują stan organizmu chorego, analizują wszelkie dotychczas zdobyte dane i objawy, nadzorują podawanie kroplówek na „kaca”, czy dbają o jak najłagodniejszy przebieg odtrucia alkoholowego, działa dużo lepiej niż domowe sposoby. Detoks alkoholowy jest sporym wyzwaniem dla pacjenta, którego organizm musi być przygotowany na różne, nie zawsze przyjemne objawy leczenia – prawidłowo przeprowadzone leczenie jest jednak w stanie zredukować większość skutków ubocznych.

Witaminowe Kroplówki
odtrucie alkoholowe

Bardzo ważny element naszego zdrowia to odtruwanie organizmu po alkoholu

Bardzo częstym skutkiem detoksu alkoholowego jest Alkoholowy Zespół Abstynencyjny, którego głównymi cechami są wymioty, nudności, bóle głowy, majaczenie czy zaburzenia świadomości. Kroplówka ma na celu nawodnienie organizmu, który warto dodatkowo wspomóc w tej ciężkiej walce poprzez chociażby podniesienie poziomu spożycia wody do minimum 1,5 litra dziennie. Niezwykle ważne przy rekonwalescencji są zachowanie zdrowego rozsądku, stosowanie się do zaleceń lekarskich oraz wytrwałość i konsekwencja w zaplanowanym przebiegu odwyku. Organizmu pacjenta nie można wystawiać na styczność z alkoholem. W leczeniu uzależnienia od alkoholu konieczna może się okazać Twoja pomoc. W zamroczonym i zrezygnowanym umyśle pacjenta może zabraknąć właściwej motywacji i silnej woli do walki z objawami zespołu abstynencyjnego. Dzięki połączeniu sił możemy uratować czyjeś życie, odłóż na bok domowe sposoby. W końcu tak my, jak i inni – mamy je tylko jedno!

Nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu

Uzależnienie od alkoholu to nie powód do alienacji, ciągłej krytyki i żartów kierowanych w stronę chorej osoby! Skłonność do picia przybiera różne postaci, a pierwszy objaw choroby alkoholowej często wyraża się w dość nieoczywisty sposób. Żadnego, nawet najbardziej banalnego przypadku uzależnienia nie należy lekceważyć. Z pozoru niewinne, cowieczorne piwo w domu przed ekranem telewizora, może w każdej chwili przerodzić się w nawyk prowadzący do uzależnienia. Granica pomiędzy „lubię” a „muszę” jest niezwykle cienka i bardzo łatwo jest ją przekroczyć. Z objawami ciągu alkoholowego – często nie zdając sobie z tego sprawy – na co dzień boryka się mnóstwo osób, przeświadczonych o kontroli sytuacji i sile własnej psychiki. Pewnego dnia jedną z nich może być ktoś Tobie bliski! Warto zapamiętać, że ogromną pomoc w trakcie takiej terapii uzależnień stanowi wsparcie przez rodzinę i partnera pacjenta. Wyobcowanie chorego często jest jedna z głównych przyczyn trwałego omotania przez alkohol. Poprzez korzystanie z psychoterapii na spotkaniach indywidualnych bądź grupowych, najbliżsi w znaczny sposób przyczyniają się do pokonania skutków ubocznych zespołu abstynencyjnego. Skutecznie ukierunkowany detoks prowadzi do niwelacji pokłosia samego odstawienia, jak i pozwala zapobiec nawracającym ciągom alkoholowym. Alkoholowe odtrucie to jeden z pierwszych, niezbędnych w walce z nałogiem kroków! Zaufaj naszej firmie i uniknij osób chcących skorzystać na Twoim nieszczęściu!

odtrucie alkoholowe

Pierwszy krok terapii odtrucia, odtruwanie po alkoholu

Pamiętaj! Nawet jeśli nie jesteś osobą bezpośrednio dotkniętą przez nałóg, to i tak masz szansę dołożyć swoją cegiełkę do zdrowia i życia osób zmagających się ze skutkami stanu uzależnienia od alkoholu! Nie pozostawaj obojętnym oraz biernym wobec wyniszczających organizm skutków nadużywania tej substancji. Możesz pomóc sobie jak i innym osobom! Zdrowie Twoje i Twoich najbliższych jest najważniejsze!

Nasza firma świadczy swe usługi na terenie całego kraju i poza jego granicami. Wykwalifikowany personel bezproblemowo i chętnie posłuży Ci pomocą w walce z nałogiem! Zaufaj naszym doświadczeniom!

Usługi na Śląsku – Odtrucie alkoholowe Śląsk

Masz pytanie dotyczące usługi? Zadzwoń!

Zapraszamy do kontaktu 24h/7 dni.

Telefon: +48 790 280 256

Na czym polega odtrucie alkoholowe (detoks)?

Odtrucie alkoholowe to procedura medyczna przeznaczona dla osób od dłuższego czasu nadużywających alkoholu etylowego, które decydują się na przerwanie tak zwanego ciągu alkoholowego. Detoks alkoholowy wiąże się z pewnymi konsekwencjami dla organizmu – zarówno fizycznymi i psychicznymi – których skutki, przy właściwie przeprowadzonej terapii, mogą zostać zredukowane do minimum. Nasilenie efektów ubocznych jest zazwyczaj wprost proporcjonalne do poprzedzającego terapię okresu stosowania alkoholu i jego dawek. Detoks pozwala na odbudowę gospodarki metabolicznej (gospodarki wodno elektrolitowej) i pozbycie się z organizmu toksyn.

Jakie są objawy detoksu alkoholowego?

Zaprzestanie spożywania alkoholu wiąże się z wystąpieniem zespołu objawów, które są spowodowane spadkiem poziomu tej wyniszczającej substancji w organizmie. Składają się na nie uczucie lęku, biegunka, wymioty, osłabienie, odwodnienie, drżenia mięśniowe a nawet – w ciężkim przebiegu – zaburzenia świadomości i halucynacje. Symptomy te są charakterystyczne dla procesu leczenia uzależnienia od alkoholu i w zasadzie świadczą o skuteczności i prawidłowym przebiegu długotrwałego procesu wychodzenia z nałogu. Fachowy nadzór nad przebiegiem leczenia pomaga jednak zredukować tego typu skutki uboczne, zupełnie inaczej niż domowe sposoby.

Po co mi detoks alkoholowy?

Odtruwanie alkoholowe ma na celu przeciwdziałać Zespołowi Abstynencyjnemu na który składa się szereg nieprzyjemnych objawów. Właściwie przeprowadzone odtruwanie alkoholowe pozwala na niwelację negatywnych skutków uzależnienia – problemów ze zdrowiem, pieniędzmi, czy życiem rodzinnym – do minimum, jak i prowadzi do stłumienia ewentualnych, nawracających symptomów ciągu alkoholowego. Detoks stanowi niezbędny krok dla uzależnionej osoby chcącej wrócić na właściwy tor życia wolnego od nałogu.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

Prawidłowy detoks alkoholowy wiąże się z szeregiem czynności, z których pierwszą i najważniejszą jest uświadomienie sobie sprawy z dolegającej nam przypadłości oraz definitywne podjęcie decyzji o chęci poddania się leczeniu. W kolejnych etapach konieczne jest zasięgnięcie fachowej pomocy lekarza, oferowanej również przez naszą firmę. Odtrucie poalkoholowe polega na uzupełnieniu poziomu elektrolitów (konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki, takie jak m.in. Sód, Potas, Magnez, Wapń oraz Glukoza) za pomocą kroplówek oraz podaniu innych, odpowiednio dobranych leków. Odtrucie to proces obciążający organizm nie tylko fizycznie, ale również psychicznie, polegający na przerwaniu nierozerwalnej dotąd nici uzależnienia. W trakcie leczenia niezbędne może okazać się wsparcie bliskich nam osób. Odtrucia alkoholowe przeprowadzamy z pomocą wykwalifikowanej kadry medycznej. Terapia odtruwania i związane z nią działania, odbywają się w komfortowych i bezstresowych warunkach. Dbamy przy tym o to, aby na czas trwania zabiegu, pacjent miał zapewnioną pełną dyskrecję. Odtruwanie przeprowadzamy w dogodnym dla pacjenta miejscu. Oferujemy dojazd i na terenie całego kraju, pomoc dla odtrucia alkoholowego..

odtrucie alkoholowe