Kroplówki witaminowe i elektrolitowe

Masz pytanie dotyczące usługi? Dowiedz się więcej o kroplówce elektrolitowej:

Telefon: +48 790 280 256

Czym są elektrolity?

Elektrolity odgrywają istotną rolę w przewodzeniu impulsów nerwowych, kurczeniu się mięśni, utrzymywaniu prawidłowego nawodnienia i regulacji poziomu pH naszego organizmu. W dziedzinie żywienia człowieka, elektrolitami nazywa się niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania minerały krążące głównie w układzie krwionośnym. Najważniejszymi elektrolitami znajdującymi się w ludzkim ciele są sód, potas, wapń, czy magnez. Pełnią one nadrzędną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Elementy te są wydalane wraz z potem i moczem z organizmu człowieka, szczególnie intensywnie w okresach jego obciążenia przez wysiłek fizyczny i stres. Z tego powodu niezbędne jest ich regularne uzupełnianie. Sód jest głównym jonem dodatnim zawartym w płynach ustrojowych naszego organizmu. Sód reguluje prawidłową ilość wody w organizmie, odpowiada za właściwy przebieg reakcji międzykomórkowych oraz wiąże się z procesem przekazywania sygnałów w układzie nerwowym. Nadmiar sodu wydalany jest z organizmu wraz z moczem. Innym jonem dodatnim, znajdującym się w komórkach naszego ciała, jest potas. Właściwy poziom potasu jest niezbędny dla regulacji pracy serca oraz pozostałych mięśni. Nieprawidłowy poziom potasu w organizmie może szkodliwie wpływać na układ nerwowy i zaburzenia rytmu pracy serca.

Czym objawia się niedobór elektrolitów?

Niedobory elektrolitów prowadzą do wielu zaburzeń takich jak drżenie mięśni, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, ogólne osłabienie, czy skurcze mięśni. Ich utrata następuje przeważnie na skutek wymiotów, biegunki, spożywania alkoholu lub nadmiernych ilości kawy, czy intensywnego treningu. W ciężkich przypadkach wyjałowienia organizmu, suplementacja niedoborów owocami i podstawowymi, doustnymi formami kompleksów witaminowych może się okazać niewystarczająca. Konieczne może okazać się zastosowanie wlewów witaminowych w postaci dożylnie aplikowanej serii kroplówek witaminowych. Taka kroplówka umożliwia poprawną regenerację wycieńczonego organizmu i przywraca w nim niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze. Kompleksowa aplikacja, realizowana przez wlewy elektrolitów łączonych z pakietami witamin, uzupełnia powstałe niedobory. Kroplówki witaminowe Śląsk – nasze centrum medyczne świadczy usługi miedzy innymi na terenie województwa śląskiego.
Kroplówki witaminowe slask

Czym są i jak działają kroplówki elektrolitowe i witaminowe?

Kroplówki elektrolitowe mają na celu uzupełnienie brakujących jonów. Właściwie przeprowadzona terapia pozytywnie wpływa na poprawę pracy naszego organizmu, w tym układu nerwowego, ciśnienia i krążenia krwi. Kroplówki regulują poziom glukozy, a poprzez pośrednie uzupełnienie pokładów energii, poprawiają nasze samopoczucie psychiczne.

Głównym źródłem witamin i pozostałych składników budujących zdrowy organizm, są świeże owoce i warzywa wchodzące w skład zbilansowanej diety. Wiążące się ze zdrowym trybem życia konsekwentność i różnorodność spożywanych posiłków, okraszone przez regularnie uprawiony sport, niestety nie zawsze są dla nas osiągalne, szczególnie w otoczce charakterystycznego dla obecnych czasów wyścigu szczurów. Skołowani przez rozbieżne informacje prezentowane w reklamach telewizyjnych, często możemy sięgnąć po szybkie rozwiązania i skończyć z zapchaną po brzegi szafką aptecznych suplementów, z których większość albo nie jest nam w ogóle potrzebna, albo których wchłanialność przy formie doustnej tabletki, czy rozpuszczalnego proszku, jest mniej niż znikoma. Jedną z dziedzin ludzkiego życia w którym istotną rolę odgrywa właściwa regeneracja i uzupełnianie elektrolitów jest sport. Popularną formą uzupełniania niedoboru elektrolitów w organizmie, stosowaną właśnie przez sportowców, są napoje izotoniczne. Przy ich stosowaniu ważne jest jednak zwrócenie uwagi na ich skład. Reklamowane jako skuteczne w gaszeniu pragnienia i regulowaniu składników mineralnych w naszym ciele, mogą tak naprawdę niewiele różnić się w składzie od tanich, słodzonych i szkodliwych napojów gazowanych.

W zestawieniu z powyższym zarysem ewentualnych komplikacji w dostępie do suplementów oraz wytrwałości w ich regularnym przyjmowaniu, wartą uwagi, sprawdzoną i pewną formą uzupełnienia niedoborów jest kroplówka. Wlewy witaminowe mogą mieć zbawienny i regenerujący wpływ na nasz organizm. Dzięki dostarczeniu szeregu substancji odżywczych, witamin i minerałów, poprawiamy naszą odporność na choroby, jak i zwiększamy pokłady energii niezbędnej do prawidłowej regeneracji. Właściwy pakiet składników odżywczych i witamin wydaje się szczególnie istotny dla osób nękanych przez nawracające stany grypowe i choroby układu pokarmowego, wystawionych na regularnie obciążenie fizyczne i psychiczne, czy prowadzących stresującą działalność zawodową. Przy każdym rodzaju suplementacji niezbędny jest również odpowiedni odpoczynek. Wycieńczony organizm może być wspomagany poprzez kroplowki witaminowe. Kroplówki regenerujące, w tym kroplówki witaminowe, stosowane są również w leczeniu objawów towarzyszących procesowi wychodzenia z nałogu alkoholowego. Jednym z objawów rekonwalescencji, jest znaczne osłabienie wycieńczonego używkami ciała. Właściwie dobrana kroplówka na kaca, jak i szereg zawartych w niej pomocniczych substancji w postaci witamin czy glukozy, potrafi szybko i praktycznie do minimum zredukować te objawy. Optymalnie dobrana przez specjalistę kroplowka, zawierająca pełne spektrum optymalnych dla pacjenta składników odżywczych, może stanowić stanowić również pomoc w wyjściu z nałogu psychicznego uzależnienia od suplementów i hipochondrii.

Witaminy to kompleksowe substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i umysłu. Zbawienny wpływ witaminy C na stan naszego organizmu, szczególnie w okresie zimowym, był oczywisty już dla naszych dziadków. Sięgając jeszcze głębiej w czasy historyczne, bez zdania sobie sprawy z istotności witamin, nie doczekalibyśmy ery wielkich odkryć geograficznych, kiedy przeszkodą w podróży przez ogromne połacie nieznanych oceanów był niedobór witaminy C i wywołany nią szkorbut. Równie istotne jak witamina C, są pozostałe grupy tych organicznych związków chemicznych. Pierwszą z odkrytych witamin, była należąca do grupy b witamina B1. Kroplówki witaminowe zawierające tę substancję mają zastosowanie między innymi w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Najpopularniejsza z tej grupy jest jednak witamina B12, której niedobór jest dosyć powszechnym zjawiskiem. Jej braki, z uwagi na wyłączne występowanie tej witaminy w pokarmach pochodzenia zwierzęcego, są szczególnie odczuwalne dla wegan i wegetarian. Witamina B12 jest rozpuszczalną w wodzie substancją odpowiedzialną miedzy innymi za prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz procesy krwiotwórcze. Kroplówki witaminowe stanowią coraz popularniejsza formę uzupełniania jej niedoboru.

Nasze centrum medyczne gwarantuje skuteczność zabiegu

Należy się wystrzegać samodzielnego podejmowania prób rozszerzonej suplementacji organizmu. Witaminy i elektrolity, tak samo jak przy niedoborze, mogą być o wiele bardziej szkodliwe po ich przedawkowaniu. Rozwiązania publikowane na nierzetelnych forach internetowych i blogach samozwańczych szarlatanów, mogą przynieść naszemu organizmowi więcej szkody niż pożytku. Suplementacja elektrolitów i witamin poprzez kroplówki, z uwagi na równie niebezpieczne jak niedobór skutki ich nadmiaru w organizmie, powinna być nadzorowana przez wykwalifikowany medycznie personel, obeznany z tematyką wlewu dożylnego i bezpieczeństwa takich substancji. Kroplówka wprowadzana jest do krwiobiegu pacjenta przez lekarza bądź wykwalifikowaną pielęgniarkę. Nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksowe i prowadzone przez specjalistów badanie, na podstawie którego dobierany jest najodpowiedniejsze dla organizmu dawki płynów. W wyniku badania może okazać się, że kroplówka nie jest odpowiednią dla twojego organizmu formą suplementacji. Wlewy dożylne w formie kroplówek witaminowych podawane są w miejscu wskazanym przez pacjenta, przez co dodatkowo dbamy o komfort naszych podopiecznych. Wyrównanie poziomu elektrolitów pozwala odzyskać formę fizyczną i poprawić swoje samopoczucie. Osobom korzystającym z naszej terapii witaminowej gwarantujemy przyjazną atmosferę oraz pełna dyskrecję. Naszą kroplówkę oferujemy w przestrzeni kilku województw południowej Polski. Naszych klientów obsługujemy na terenie woj. śląskiego, małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę medyczna, bogatą w wieloletnie doświadczenia z zakresu wlewu witaminowe go. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, czy nasze zdrowie chcemy oprzeć o rzetelna analizę fachowców, czy dobór wspomagaczy pozostawić kwestii przypadku.

Oferowane przez nas kroplówki witaminowe charakteryzuje sprawdzony skład i działanie. Wlewy witaminowe zgodne są z wytycznymi najnowszych badań medycznych i producenta. Jeśli interesują Cię ceny oferowanych przez nas usług, bądź też nasza terapia witaminowa i wlewy dożylne budzą u Ciebie mieszane uczucia – zadzwoń! Z chęcią udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji i rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące wlewów witaminowych.