Kroplówki na kaca

Alkohol jest jedną z najpowszechniejszych i najłatwiej dostępnych używek, która przy braku umiaru w łatwy sposób może doprowadzić nas do uzależnienia. W polskiej kulturze powszechnie przyjmujemy, że dobra impreza nie może obyć się bez zaplecza w postaci baterii napojów wyskokowych. 

Alkohol stanowi złudny sposób na zabicie nudy i rozluźnienie drętwej atmosfery. Z drugiej strony, uderzające do głowy procenty stanowią czasami złudną przystań mająca na celu zapewnić nam formę odosobnienia od życiowych rozterek i problemów. 

Niezależnie od powodu dla jakiego wystawiamy nasz organizm na działanie procentów, przy znacznym ich spożyciu musimy liczyć się z następstwami kaca, takimi jak chociażby pogorszenie samopoczucia i ból głowy. Jednym ze sposobów na męczący kac i zły stan samopoczucia, odtrucie alkoholowe jest aplikacja kroplówki (która zawiera dużo witamin, np. witaminy c, witaminy z grupy B, koenzym Q10, ornityna).

Uzależnienie od alkoholu to choroba!

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, której negatywne efekty nie skupiają się wyłącznie na samym chorym, ale rzutują bezpośrednio także na osoby choremu najbliższe. Skutki nadmiernego spożycia objawiają się silną, psychiczną potrzebą spożywania alkoholu, zazwyczaj w coraz to większych ilościach. 

Na czas trwania upojenia, alkoholik, często nieświadomy swojej przypadłości, może doznawać huśtawki nastrojów. Z natury spokojna osoba może niespodziewanie wybuchać gniewem i stać się oporna na jakąkolwiek argumentację. Chory często mówi sam do siebie, a przetwarzanie informacji przychodzi mu z horrendalną trudnością.

Wyniszczających dla organizmu objawów choroby nie można bagatelizować. Osoba upojona alkoholem może nie panować nad swoimi reakcjami we właściwy sposób, co może rzutować na bezpieczeństwo jej i innych osób.

kroplówki na kaca
kroplówka na kaca
kroplówka na kaca

SKUTKI NADMIERNEGO KORZYSTANIA Z ALKOHOLU

Nadużywanie alkoholu (zatrucie alkoholowe) niesie ze sobą powikłania takie jak:

 • zapalenie żołądka
 • marskość wątroby
 • wyniszczenie organizmu
 • zaburzenia psychiczne
 • uszkodzenie układu nerwowego
 • zanik mięśni
 • śmierć
 • ból głowy
 • złe samopoczucie

Poza fizycznym wpływem kaca na organizm chorego, choroba alkoholowa ciągnie za sobą szereg problemów natury społecznej, takich jak pogorszenie relacji w domu, problemy finansowe, utrudnienia w kontakcie z ludźmi, czy problemy z prawem. Im bardziej zwlekamy z pomocą choremu, tym cięższe będzie odtruwanie alkoholowe i jego następstwa (leczenia kaca).

Gdzie najlepiej się leczyć, gdzie się zgłosić?

Tematyka uzależnienia od alkoholu jest niezwykle ciężka, a jej zawiłość sprawia, że na początku często szukamy gotowych rozwiązań na stronach i forach internetowych. Nie można się jednak ograniczać do wyłącznie tego źródła informacji, ponieważ zawarte tam rozwiązania niekoniecznie muszą być zgodne z rzeczywistością. Po drugiej stronie monitora wcale nie musi znajdować się lekarz. Stosowane na własną rękę leki, domowe sposoby do leczenia kaca mogą w wyniku nieprawidłowego podania przynieść w organizmie więcej szkody niż pożytku.

Najlepszym miejscem na leczenie kaca i uzależnienia od alkoholu jest gabinet lekarza, w którym wykwalifikowana osoba może służyć swoją wiedzą, pomocą, jak i wpłynąć na motywację i chęć poprawy sytuacji u chorego. Do rozpoczęcia leczenia specjalista potrzebuje wyraźnej zgody zainteresowanego leczeniem. Leczenie alkoholizmu jest niezwykle ciężkim procesem, który zazwyczaj przynosi ogromne korzyści dla organizmu. Lekarze znają wiele sposobów walki z uzależnieniem od spożycia nadmiernych ilości napojów alkoholowych, a szereg zebranych przez lata doświadczeń pozwala im dobrać odpowiednią dla leczenia metodę. 

Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego wachlarza usług, takich jak na przykład kroplówka na kaca. Właściwie dobrana kroplówka na kaca, jak i szereg zawartych w niej zbawiennych substancji w postaci witamin (np. witaminy c, witaminy z grupy B, koenzym Q10, ornityna.)  i glukozy, potrafi szybko i praktycznie do minimum zredukować objawy niedoboru elektrolitów we krwi.

Efekty leczenia kaca, najlepsza metoda

O tym, czy dana metoda wychodzenia z nałogu – w tym kroplówka na kaca (odtrucie alkoholowe)- przynosi spodziewane efekty, nie dowiemy się następnego dnia, a tym bardziej po upływie kilku lub kilkunastu godzin. Czas potrzebny do wyjścia z nałogu różni się praktycznie w każdym przypadku. W zależności od ilości danych jakie udało się pozyskać od pacjenta, specjalista stara się dobrać jak najskuteczniejszą metodę odtruwania organizmu. 

Proces wychodzenia z nałogu jest procesem złożonym, często wspomaganym przez detoks alkoholowy. Likwidując nagromadzone w organizmie toksyny, w zbawienny sposób działa na efekty nieodłącznego kompana upojenia alkoholowego, czyli kaca. Kwestia niedoboru elektrolitów nie jest cechą wyłączną dla skutków alkoholizmu i może przytrafić się praktycznie każdemu z nas.

Kolejny temat więcej informacji na temat odtrucia -> odtrucie alkoholowe

Jak działa i z czego składa się kroplówka na kaca?

Kroplówki dożylne (na odtrucie alkoholowe) składają się głównie z potasu i magnezu. Ponadto w ich skład wchodzą inne indywidualnie dopasowane pod chorego substancje, takie jak witaminy i elektrolity (m.in. sód, potas, wapń, magnez), komponenty przeciwbólowe, nasenne czy uspokajające. Cena takich kroplówek jest uzależniona m.in. od dawki i częstotliwości jej podawania. Skład kroplówki ustalany jest pod działania mające na celu odtrucie konkretnego pacjenta. 

Kroplówka na kaca nie jest idealnym sposobem uwolnienia od nałogu. Oprócz kroplówki, organizm chorego powinien być wspomagany przez szereg innych działań, z których najistotniejszym jest pomoc najbliższych w walce z chorobą. Aplikowane witaminy i glukoza na kaca mają na celu usprawnienie bardziej złożonego procesu wychodzenia z nałogu, ustalanego indywidualnie dla każdego przypadku. Kroplówka wprowadzana jest do krwiobiegu pacjenta przez lekarza bądź wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Naszą kroplówkę oferujemy w przestrzeni kilku województw południowej Polski. Naszych klientów obsługujemy na terenie woj. śląskiego, małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę medyczna, bogatą w wieloletnie doświadczenia w leczeniu kaca u rożnych osób. Dzięki temu oferowana przez nas kroplówka i leczenie kaca przynoszą zbawienne, widoczne dla organizmu skutki.

Bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze!

 1. Ubezpieczony pacjent
 2. Atestowany i nowoczesny sprzęt
 3. Środki farmaceutyczne wiadomego pochodzenia i działania
 4. Wykwalifikowany i dyplomowany zespół prowadzący zabieg medyczny
 5. Możliwość wglądu w kopie certyfikatów
 6. Kroplówka i pozostałe usługi zgodne z wytycznymi najnowszych badań medycznych i producenta

Więcej informacji pod numerem telefonu:

790 280 256

Warto także przeczytać informacje na temat kroplówek tutaj -> kroplówki na kaca Śląsk